Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Gündem (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 24.07.2021 - 01:09, Güncelleme: 24.07.2021 - 01:09

Vali Yılmaz Şimşek: "Basın demokrasinin güçlenmesini sağlar"

 

Vali Yılmaz Şimşek: "Basın demokrasinin güçlenmesini sağlar"

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
Niğde Va­li­si Yıl­maz Şim­şek, “De­mok­ra­tik ha­ya­tı­mı­zın vaz­ge­çil­mez un­sur­la­rın­dan biri olan basın ku­ru­luş­la­rı, ga­ze­te­ci­lik mes­lek eti­ği­ne bağlı ka­la­rak, Basın Ahlak Ku­ral­la­rı­na ve top­lum­sal de­ğer­le­re say­gı­lı, doğru, il­ke­li ve ob­jek­tif haber an­la­yı­şı ile ki­şi­sel hak ve öz­gür­lük­le­ri temel görev sa­ya­rak hal­kı­mı­zın haber alma ih­ti­ya­cı­nı kar­şı­la­mak­ta, aynı za­man­da de­mok­ra­si­mi­zin güç­len­me­si­ne de katkı sağ­la­mak­ta­dır. Gece-gün­düz, sıcak-soğuk de­me­den büyük öz­ve­ri ile görev yapan ga­ze­te­ci­le­rin “Niğde’den, ya­şa­dı­ğı­mız bölge ve dün­ya­da­ki ge­liş­me­ler­den bilgi sa­hi­bi ol­ma­mı­zı, va­tan­daş ile dev­let ara­sın­da­ki ile­ti­şi­min sağ­lan­ma­sı ve ka­mu­oyu oluş­tur­ma­sı gibi bir­çok önem­li görev ve so­rum­lu­luk­la­rı da üst­len­mek­te­dir. He­pi­mi­zin bil­di­ği üzere; 15 Tem­muz 2016 yı­lın­da hain (FETÖ/PDY) terör ör­gü­tü ta­ra­fın­dan ül­ke­mi­zin ve mil­le­ti­mi­zin bir­lik ve be­ra­ber­li­ği­ne, is­tik­lal ve is­tik­ba­li­ne karşı ya­pı­lan darbe gi­ri­şi­mi­ni anın­da ka­mu­oyu ile pay­la­şan basın ku­ru­luş­la­rı, Cum­hur­baş­ka­nı­mız Sayın Recep Tay­yip Er­do­ğan’ın me­sa­jı­nı anın­da ilet­me­le­ri ile va­tan­daş­la­rı­mı­zın, de­mok­ra­si­mi­ze, va­ta­nı­mı­za sahip çık­ma­la­rın­da etkin rol oy­na­mış­lar­dır. Bu duygu ve dü­şün­ce­ler­le; büyük öz­ve­ri ile gö­rev­le­ri­ni ye­ri­ne ge­ti­ren tüm basın men­sup­la­rı­mı­zın “24 Tem­muz Basın Bay­ra­mı”nı en içten di­lek­le­rim­le kut­lar, tüm basın men­sup­la­rı­mı­za ça­lış­ma­la­rın­da ba­şa­rı­lar di­le­rim.” dedi.
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Niğde Va­li­si Yıl­maz Şim­şek, “De­mok­ra­tik ha­ya­tı­mı­zın vaz­ge­çil­mez un­sur­la­rın­dan biri olan basın ku­ru­luş­la­rı, ga­ze­te­ci­lik mes­lek eti­ği­ne bağlı ka­la­rak, Basın Ahlak Ku­ral­la­rı­na ve top­lum­sal de­ğer­le­re say­gı­lı, doğru, il­ke­li ve ob­jek­tif haber an­la­yı­şı ile ki­şi­sel hak ve öz­gür­lük­le­ri temel görev sa­ya­rak hal­kı­mı­zın haber alma ih­ti­ya­cı­nı kar­şı­la­mak­ta, aynı za­man­da de­mok­ra­si­mi­zin güç­len­me­si­ne de katkı sağ­la­mak­ta­dır.

Gece-gün­düz, sıcak-soğuk de­me­den büyük öz­ve­ri ile görev yapan ga­ze­te­ci­le­rin “Niğde’den, ya­şa­dı­ğı­mız bölge ve dün­ya­da­ki ge­liş­me­ler­den bilgi sa­hi­bi ol­ma­mı­zı, va­tan­daş ile dev­let ara­sın­da­ki ile­ti­şi­min sağ­lan­ma­sı ve ka­mu­oyu oluş­tur­ma­sı gibi bir­çok önem­li görev ve so­rum­lu­luk­la­rı da üst­len­mek­te­dir. He­pi­mi­zin bil­di­ği üzere; 15 Tem­muz 2016 yı­lın­da hain (FETÖ/PDY) terör ör­gü­tü ta­ra­fın­dan ül­ke­mi­zin ve mil­le­ti­mi­zin bir­lik ve be­ra­ber­li­ği­ne, is­tik­lal ve is­tik­ba­li­ne karşı ya­pı­lan darbe gi­ri­şi­mi­ni anın­da ka­mu­oyu ile pay­la­şan basın ku­ru­luş­la­rı, Cum­hur­baş­ka­nı­mız Sayın Recep Tay­yip Er­do­ğan’ın me­sa­jı­nı anın­da ilet­me­le­ri ile va­tan­daş­la­rı­mı­zın, de­mok­ra­si­mi­ze, va­ta­nı­mı­za sahip çık­ma­la­rın­da etkin rol oy­na­mış­lar­dır.
Bu duygu ve dü­şün­ce­ler­le; büyük öz­ve­ri ile gö­rev­le­ri­ni ye­ri­ne ge­ti­ren tüm basın men­sup­la­rı­mı­zın “24 Tem­muz Basın Bay­ra­mı”nı en içten di­lek­le­rim­le kut­lar, tüm basın men­sup­la­rı­mı­za ça­lış­ma­la­rın­da ba­şa­rı­lar di­le­rim.” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve boradair.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.