Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Eğitim (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 05.09.2021 - 10:06, Güncelleme: 05.09.2021 - 10:06

Vali Şimşek: Gayemiz eğitimli nesiller yetiştirmek

 

Vali Şimşek: Gayemiz eğitimli nesiller yetiştirmek

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İlköğretim haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı ve mesajında; “Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir” dedi.
Vali Yılmaz Şimşek mesajında şunlara yer verdi: “Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını yaşamaktadır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bilindiği gibi, bilgi çağını yaşadığımız günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bu sebeple, milletimizin uygarlık yarışında ön sıralarda yer alabilmesi, bilgi ile yetiştirilmiş nesillerin varlığı ile mümkün olacaktır. Hepimizin ortak gayesi ve hedefi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartma ufku ve hedefleri doğrultusunda millet ve ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi ve öğrenmeyi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen ve sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır. İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve imkânları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum. Çocuklarımızın eğitimi, ülkemizin geleceği anlayışıyla Pandemi Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, göz bebeğimiz olan yavrularımızı bu salgından koruyabilmek ve sağlıklı bir eğitim ve öğretim sürdürebilmemiz amacıyla devlet olarak tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu bağlamda, bugün bizlere düşen en önemli görev, eğitim hayatımıza sağlıklı, huzur ve güven içerisinde başlamamız için hep birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız   hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, ilimize ve eğitim camiamıza, başarılarla dolu, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”  
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İlköğretim haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı ve mesajında; “Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir” dedi.

Vali Yılmaz Şimşek mesajında şunlara yer verdi: “Yeni bir eğitim ve öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine, öğretmenlerimiz de öğrencilerine kavuşmanın mutluluğunu, gururunu ve heyecanını yaşamaktadır. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bilindiği gibi, bilgi çağını yaşadığımız günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bu sebeple, milletimizin uygarlık yarışında ön sıralarda yer alabilmesi, bilgi ile yetiştirilmiş nesillerin varlığı ile mümkün olacaktır.
Hepimizin ortak gayesi ve hedefi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkartma ufku ve hedefleri doğrultusunda millet ve ülke olarak ortak gayemiz, hayat boyu eğitimi ve öğrenmeyi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, evrensel değerlerin yanında millî ve manevî değerlerine sahip çıkan, kendine güvenen ve sorgulayan, ülkemizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirebilmektir. Hayatımızın önemli aşamalarından biri olan eğitim-öğretim hayatında göstereceğimiz başarı, daha müreffeh bir hayatın temeli ve teminatı olacaktır. İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve imkânları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum.
Çocuklarımızın eğitimi, ülkemizin geleceği anlayışıyla Pandemi Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında, göz bebeğimiz olan yavrularımızı bu salgından koruyabilmek ve sağlıklı bir eğitim ve öğretim sürdürebilmemiz amacıyla devlet olarak tüm tedbirleri almış bulunmaktayız. Bu bağlamda, bugün bizlere düşen en önemli görev, eğitim hayatımıza sağlıklı, huzur ve güven içerisinde başlamamız için hep birlikte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız   hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, milletimize, ilimize ve eğitim camiamıza, başarılarla dolu, hayırlı bir yıl olmasını temenni ediyor; değerli öğretmenlerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize sağlık, huzur ve başarılar diliyorum.”  

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve boradair.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.