Sitenin solunda giydirme reklamı denemesidir
Sitenin sağında bir giydirme reklam
Ekonomi (İHA) - İhlas Haber Ajansı | Haber Girişi: 14.07.2021 - 23:59, Güncelleme: 14.07.2021 - 23:59

Milletvekili Ergun; “Bor Enerji Üssü Olacak”

 

Milletvekili Ergun; “Bor Enerji Üssü Olacak”

Bor ilçesi için müjdeyi Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun verdi
AK Parti Niğde Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Yavuz Ergun; Bor İlçesine 3 adet 100 MW olmak üzere toplamda 300 MW kapasitede güneş enerji santralleri kurulması için ilanın bugünki resmi gazetede yayınlandığını söyledi. Niğde Bor ilçesinde gerçekleştirilecek yatırım nitelikli istihdam artışı ve yerli-milli-çevreci ve ucuz elektrik üretimi sağlanması noktasında ulusal ölçekte öneme sahip olduğunu belirten Milletvekili Yavuz Ergun; “19 Kasım 2015 tarih ve 29537 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/8241 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Niğde İli Bor İlçesi, Emen-Badak-Seslikaya köyleri arasında bulunan 2539 Ha’lık alanın “Niğde-Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesine karar verilmişti. Bölge, toplam 25.390 dekar alana sahip olup 1.500 MW kurulu güç kapasitesine sahiptir. YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı) olarak tanımlanan bölgeyle ilgili ilk ihale ilanı T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 05.10.2018 tarihinde yayımlanmış ancak ulusal ölçekli yenilenebilir enerji kurulumları planlamasına tam uyumun sağlanması sebebiyle tehir edilmişti. 14.07.2021 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı - Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan YEKA GES-4 Yarışma ilanıyla birlikte ilimiz Bor İlçemizde 3 adet 100 MW olmak üzere toplamda 300 MW kapasitede güneş enerji santralleri kurulması hedeflenmektedir. İlimizde gerçekleştirilecek yatırım nitelikli istihdam artışı ve yerli-milli-çevreci ve ucuz elektrik üretimi sağlanması noktasında ulusal ölçekte öneme sahip bir yatırımdır. Yatırımın gerçekleşmesi sürecinde sarf ettiğimiz yoğun eforun karşılığını görmek beni ayrıca mutlu etmiştir. Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması sürecinde himayelerini her zaman yakinen gördüğümüz ve htiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ’e şükranlarımı arz etmeyi borç bilirim” dedi.
Bor ilçesi için müjdeyi Ak Parti Niğde Milletvekili Yavuz Ergun verdi

AK Parti Niğde Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Yavuz Ergun; Bor İlçesine 3 adet 100 MW olmak üzere toplamda 300 MW kapasitede güneş enerji santralleri kurulması için ilanın bugünki resmi gazetede yayınlandığını söyledi.

Niğde Bor ilçesinde gerçekleştirilecek yatırım nitelikli istihdam artışı ve yerli-milli-çevreci ve ucuz elektrik üretimi sağlanması noktasında ulusal ölçekte öneme sahip olduğunu belirten Milletvekili Yavuz Ergun; “19 Kasım 2015 tarih ve 29537 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/8241 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Niğde İli Bor İlçesi, Emen-Badak-Seslikaya köyleri arasında bulunan 2539 Ha’lık alanın “Niğde-Bor Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi olarak ilan edilmesine karar verilmişti. Bölge, toplam 25.390 dekar alana sahip olup 1.500 MW kurulu güç kapasitesine sahiptir. YEKA (Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı) olarak tanımlanan bölgeyle ilgili ilk ihale ilanı T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 05.10.2018 tarihinde yayımlanmış ancak ulusal ölçekli yenilenebilir enerji kurulumları planlamasına tam uyumun sağlanması sebebiyle tehir edilmişti.

14.07.2021 tarihinde T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı - Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan YEKA GES-4 Yarışma ilanıyla birlikte ilimiz Bor İlçemizde 3 adet 100 MW olmak üzere toplamda 300 MW kapasitede güneş enerji santralleri kurulması hedeflenmektedir.

İlimizde gerçekleştirilecek yatırım nitelikli istihdam artışı ve yerli-milli-çevreci ve ucuz elektrik üretimi sağlanması noktasında ulusal ölçekte öneme sahip bir yatırımdır. Yatırımın gerçekleşmesi sürecinde sarf ettiğimiz yoğun eforun karşılığını görmek beni ayrıca mutlu etmiştir. Bu önemli yatırımın ilimize kazandırılması sürecinde himayelerini her zaman yakinen gördüğümüz ve htiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih DÖNMEZ’e şükranlarımı arz etmeyi borç bilirim” dedi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve boradair.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.