Bugün - 16 Ocak 2021 Cumartesi
Niğde 27°°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Sponsorlar
Sayfalar
Yeni Üye
Gündem Ekonomi Sağlık Yaşam Kültür Spor Siyaset Eğitim Teknoloji Dünya Asayiş Diğer »
Haber Detayları

II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi Başladı

Üniversitemiz, Aksaray Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ortaklığı ile her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi bu yıl Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün ev sahipliğinde çevrimiçi olarak başladı.

Eğitim Haberi - 17 Aralık 2020 Perşembe - 19:23
Üniversitemiz, Aksaray Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ortaklığı ile her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi bu yıl Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün ev sahipliğinde çevrimiçi olarak başladı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Üniversitemiz, Aksaray Üniversitesi, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ortaklığı ile her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi bu yıl Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünün ev sahipliğinde çevrimiçi olarak başladı.

Kongre açılışına, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile pandemi koşulları dolayısıyla az sayıda akademisyen ve davetli katıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Lokman Kozan’ın açılış konuşması ile başlayan etkinlikte sırası ile Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin birer konuşma yaptı.

Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar yaptığı konuşmada, bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi’nin yapılmasına ilişkin düşüncenin Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinden çıkmış olması ve paydaş üniversiteler ile yapılan istişareler neticesinde birlikte yapılmaya başlanması dolayısıyla mutlu olduğunu ifade etti.

II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi’nin, özellikle lisansüstü öğrencilerine, genç araştırmacılara ve genç akademisyen adaylarına akademisyenliğe geçişte yardımcı olabilecek bir platform olduğunu belirten Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar, kongreye yapılan yüksek başvurunun da beklenilen bir durum olduğunu ve Üniversitemizin ve bölgede yer alan diğer Üniversitelerin sahip olduğu modern kongre merkezleri ile öğrencilerin katılımına uygun, cazip kongre imkanları sunduğunu belirtti.

Bir çok üniversitenin lisansüstü yönetmeliğinde tezlerin savunulmasından önce yayın yapma veya bildiri sunma şartının olması nedeniyle bu tür platformların uzun vadeli araştırma-geliştirme kalitesine olumlu katkı yapacağını düşündüğünü ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Muhsin Kar açıklamalarını, öğrenci ve akademisyen adaylarının akranlarının yoğunlukta olduğu ortamda ilk heyecanlarını yaşamalarına fırsat veren bu organizasyonda, ev sahipliği yapan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesine ve emeği geçen herkese teşekkür edip kongrenin hayırlara vesile olmasını temenni ederek noktaladı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ise kongre konuşmasına, çevrimiçi olarak yapılan kongrelerin aslında önemli bir fırsat olduğunu belirterek başladı. Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya açıklamalarını, Eğitim - öğretimin devam ederken, bir taraftan

bilginin paylaşılması, uluslararasılaşması ve uluslararası bilgiye ortak olma noktasında da bir gayret içinde olunması gerektiğini ifade ederek sürdürdü.

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya açıklamalarını, gelecek yıl gerçekleşmesi planlanan kongrenin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde olacağını da hatırlatıp başarılı bir kongre dileğinde bulunarak sonlandırdı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin kongre konuşmasına, kongrenin Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde yapılması dolayısıyla oldukça memnun olduğunu ifade ederek başladı.

II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi’ne gelen bildirilerin içeriklerine bakıldığında pandemiyle birlikte yeni gidişata uygun bildirilerin de yer bulduğunu belirten Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Bildiriler arasında bu salgının ekonomiye, sosyal hayata, psikolojiye yansımasıyla ilgili bildiriler de bulunuyor. Sosyal Bilimler aslında bir yönüyle hem geçmişi irdeleyen ve geçmişin analizini yapan, hem bugünü yorumlayan hem de geleceğe dönük çıkarımlarda bulunan bir disiplindir. Bu anlamda bizim oturumlarımızda da hem geçmişi hem bugünü yorumlayan, hem de gelecek perspektifi sunmaya çalışan bildiriler var” dedi ve açıklamalarını, kongrenin hayırlara vesile olmasını dileyerek sonlandırdı.

Kongrenin ilk gününde Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Bezci, çevrimiçi olarak “Küresel Siyasette Yapısal Değişimler ve Sosyal Bilimler”, Türkiye Bilişim Vakfı İcra Kurulu Üyesi Dr. R. Erdem Erkul ise “Dijital Ekonomi ve Kalkınma” adlı sunumlarını gerçekleştirdi.

Sosyal bilimler alanında çalışmalar yapan öğrencileri bir araya getirerek, tecrübe paylaşımına aracılık etmek, çalışma alanları ile ilgili konuları, alanında uzman öğretim üyelerinin moderatörlüğünde farklı üniversitelerden katılım sağlayacak öğrencilerin önünde sunmalarını yapmalarını sağlamak ve dolayısıyla öğrencileri akademik hayata hazırlamayı amaçlayan II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresinde, Antropoloji, Arkeoloji, Avrasya Çalışmaları, Bankacılık ve Finans, Coğrafya, Çağdaş Türk Lehçeleri, Eğitim Bilimleri, Sınıf Eğitimi, Okul Öncesi Eğitimi, Sosyal Bilgiler Eğitimi, Türkçe Eğitimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Özel Eğitim, Güzel Sanatlar, İktisat, İslami İlimler, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Psikoloji, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Spor Bilimleri, Tarih, Turizm, Türk Dili ve Edebiyatı, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Hukuk alanları ile bu alanların alt dallarından oluşan 11’i yurtdışından toplam 242 çevrimiçi

sunum gerçekleştirilecek. Ayrıca, II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresine yurt içinden 41 ayrı üniversiteden bildiri geldi

 
Anahtar Kelimeler:Üniversitemiz, Aksaray, Üniversitesi, Kırşehir, Ahi, Evran, Üniversitesi, Nevşeh,
Kaynak / EditörBoradair.com - Ali Akbaş
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Eğitim Haberleri
“Başlangıç Noktası Akademi Programı” Başlıyor
Bakan Selçuk'un çağrısıyla Niğde’de İstiklal Marşı okundu
Öğrencilere Ödülleri Verildi

Öğrencilere Ödülleri Verildi
Akademik Teşvik Başvuru ve Değerlendirme Sürecine İlişkin Çevrim İçi Eğitimler Gerçekleştirildi
II. Uluslararası Kapadokya Sosyal Bilimler Öğrenci Kongresi Başladı
“Kop Okur Dostu Okul Projesi”nin Açılış Etkinliği Gerçekleştirildi
2020 Greenmetric Dünya Üniversiteleri Sıralaması Açıklandı
Diğer Başlıklar

Rifat Hisarcıklıoğlu,“Kredi faizleri büyümeye destek değil köstek”
Niğde'nin yüksek bölgeleri bembeyaz... Beklenen kar yağışı geldi
Kemerhisar'da Koronavirüs Eğlencesine 22 Bin 817 Bin Tl Ceza Kesildi
Niğde İYİ Parti Teşkilatı,“Gazetecinin emeği göz ardı edilemez“
Niğde’nin 2020 Yılı Asayiş Raporu Açıklandı
Etkili Rüzgar Niğde'nin Çiftlik İlçesinde Minareyi Yıktı
Gürer: “AKP, tarımdaki tehlike çanlarına kulak tıkıyor”
“ProjesiKOP Okur Dostu Okul (KOP-ODO) ”nin Dördüncü Etkinliği Gerçekleştirildi
“Başlangıç Noktası Akademi Programı” Başlıyor
Emekli Uzm. Dr. Mustafa Aytaç Esirgen’e Hastanede Yaş Günü Sürprizi !
NÖBETÇİ ECZANELER

Niğde Merkez ve İlçelerinde nöbetçi eczaneler.

E-Gazete (Bizim Gazete)
Yazarlar
Akın GÖNEN
TARIM ORGANİZE SANAYİ KURULMALI...
E.mail: borakbas51@hotmail.com Devlet Eski Bakanı...
Ömer Fethi Gürer
O Bir Valiydi
Refik Arslan Öztürk'ün vefat haberi...
Ali AKBAŞ
KURAL TANIMAZ O YAYALARA CEZA YOK MU ?
Trafikte yayalara yönelik yeni uygulamalar he...
Hüsnü Mahalli
O kadarı da olmaz (mı) ?
Kafkaslar bölgesi, Suriye’ye benzemez a...
Gazi KARABULUT
OKULLAR BEKLENTİLER ve ÖĞRETMENLER!
Dünyayı çepeçevre saran bir sal...
Yaşar ARIK
BOR
Yeşilliği, uzaklardan görünür. G&u...
H.Ülkü Korkmaz
HAZAN
Hazan benim gerçek adım, Baharlar öte...
Hasan KORKMAZ (ÇAKALCIOĞLU)
YAŞAYANA SOR
Faturasın ödeyemeyen Ev kirasın veremeyen A...
İdris Yavuz
Yavuzca...
ADALET VE HUZUR, İKİ ÖNEMLİ UNSUR Gazeteci...
Mehmet BAŞ
Niğde’de Salça Vakti Geldi
az treni kampanalarını çala çala gid...
Fikret Dikmen
TÜRKÜLER
Ben ömrümü türkülere adad...
Selim GÖKEL
VASİYETİMDİR
ABD Şirketlerine bağımlı olmayı değil, Sağlıksız,...
Üzeyir Lokman ÇAYCI
İSMET AĞABEY
Kimimiz kabire, kimimiz gurbete gittik... Varlığı...
Anket

NİĞDE'NİN EN BAŞARILI MİLLETVEKİLİ SİZCE KİM?


  Selim GÜLTEKİN-AKP16 Kişi (% 24 )
  Yavuz Ergun2 Kişi (% 3 )
  Ömer Fethi Gürer47 Kişi (% 72 )

Toplam 65 Kişi

Hava Durumu ( Niğde )
Bugün
14°°C - 27°°C
Cumartesi
14°°C - 27°°C
Pazar
11°°C - 26°°C
Pazartesi
10°°C - 20°°C
Namaz Vakitleri ( Niğde )

İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
06:2307:4912:5615:3017:5219:13

16 Ocak 2021 Cumartesi
Röportajlar
Sağlıklı Şehir Proje Uygulaması Niğde Merkezde Başlatıldı
Valilik makamında gerçekleşen, Sağlıklı yaşama teşvik etme ve toplumu sağlıklı yaşam konuları hakkında bilinçlendirme, yapılan çalışmaların...
»
»
Tarihte Bugün
1595 - Sultan Üçüncü Murad Han'ın vefatı
1979 - İran'da şahlığın yıkılması
2006 - Fırtına
1998 -  Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş'ın "Laiklik Karşıtı Eylemlerin Odağı Haline" Geldiği İddiasıyla 21 Mayıs 1997 Tarihinde Anayasa Mahkemesine Açtığı Davayı Sonuçlandırdı ve Refah Partisi Kapatıldı.
1595 -  3. Sultan Murat'ın Ölümü; 3. Mehmet'in Tahta Çıkması.
1979 -  İran'da Devrim; Humeyni'nin Dönüşü ve Şah'ın Kaçışı.
1987 -  Çin'de Hu Yoobang'ın Yerine Parti Liderliği'ne Zao Ziyang'ın Getirilişi.
Kim Kimdir
Günün Sözü
Kuvvetini mazluma karşı değil, zalime karşı kullan?
(Hacı Bektaşı Veli)
Süper Lig
TakımlarOGBMAvPuan
BEŞİKTAŞ A.Ş.2922343469
FENERBAHÇE A.Ş.2919732664
T.Konyaspor311786059
İSTANBUL BAŞAKŞEHİ32151251957
TORKU KONYASPOR291685756
MEDİPOL BAŞAKŞEHİR2913971548
Osmanlıspor FK311399048
OSMANLISPOR FUTBOL3013891747
Akhisar Belediyesp3111128045
Atiker Konyaspor349178044
AKHİSAR BELEDİYE G2911108343
KASIMPAŞA A.Ş.2912710243
GALATASARAY A.Ş.29101181141
İstanbul Başakşehi211173040
BURSASPOR3471611037
TRABZONSPOR A.Ş.2911414-737
ANTALYASPOR A.Ş.309912-636
Beşiktaş171124035
Arşiv Arama
Facebook
Gazete Oku

 

Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Sponsorlar
Sayfalar
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(345 Online) 0,13ms